Úvod > Festivaly > LÚČNICA: Z tvorby prof. Štefana Nosáľa

LÚČNICA: Z tvorby prof. Štefana Nosáľa

LÚČNICA: Z tvorby prof. Štefana Nosáľa
Dátum:
3.12. - 3.12.2019
Čas konania:
19:00
Názov:
LÚČNICA: Z tvorby prof. Štefana Nosáľa
Miesto:
Antona Bernoláka 51
Usporiadateľ
Dom odborov Žilina
Popis akcie:
Umelecký súbor Lúčnica“Z tvorby prof. Štefana Nosáľa”
Umelecký vedúci: Mikuláš SivýÚčinkuje : Tanečný súbor so svojimi sólistami, Orchester a Ľudová hudba Lúčnice pod vedením primáša Martina Sleziaka a Spevácka skupina Lúčnice.
Spievaj si dievčatko, netrať veselosti,ako si netratí tráva zelenosti
Robota, robota na celý deň jej mám,nechce sa mi dariť, kým si nezaspievam
Hlavným poslaním Umeleckého súboru Lúčnica je starať sa o uchovávanie a rozvoj našich národných tradícií. Je to práca náročná, ale aj mimoriadne krásna. Veď tradícií, ktoré sú spojené s umeleckými prejavmi, môžeme na našom území nájsť stále mnoho. Temperamentné tanečné i vokálne prejavy našich predkov boli súčasťou bežného života pri činnosti, ako bol zber úrody, pranie bielizne, oslavy dožiniek, fašiangov, svadobných hostín, alebo duchovných sviatkov. Práca a pieseň jednoducho odjakživa napĺňali a stále napĺňajú zmysel nášho života. Človek je prácou živý a tanec, hudba i pieseň, ako tvorivé počiny, ho zušľachťujú a pomáhajú mu ten život skrášľovať.
Vychádzajúc z bohatých umeleckých tradícií nášho ľudu, z prostredia roľníckeho, pastierskeho i remeselníckeho, sa chceme týmto myšlienkam priblížiť v scénickom tvare dnešného programu. Prinášame vám v ňom výber z najúspešnejších tanečných choreografií z tvorby profesora Štefana Nosáľa (1927 – 2017), dlhoročného umeleckého šéfa Lúčnice, ktorého nedožité 91 narodeniny si v tomto roku s úctou pripomíname.
Marián Turnergenerálny riaditeľ Umeleckého súboru Lúčnica
 
Objednať cez TicketPortál